کمد دیواری در دکوراسیون اتاق خواب

کمد دیواری

نقش کمد دیواری در دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت است چرا که وجود کمد دیواری در هر خانه ای ضرورت دارد اما چه فضایی مناسب این کار است مهم است ما می توانیم از فضاهای مرده ، ورودی، راهرو برای این کار استفاده کنیم و هم تفکیک فضا کنیم و هم از فضاهای مرده بهره کافی ببریم و نیاز یک خانه برای کمد را نیز مرتفع کنیم.

استفاده از فضاهای مرده با کمک کمد دیواری

خانه ها دیگر شبیه گذشته فضا زیادی را در اختیار ما قرار نمی دهد از همین رو نیاز است قدری با جایگذاری وسایل کاربردی نقش تأثیر گذار تمام فضا را در منزل به تصویر کشید. شما با استفاده از کمد دیواری به راحتی می توانید فضای بین دو ستون را بپوشانید و از محیطی که هیچ استفاده ای از آن نمی شود بیشترین بهره را بگیرید. از سوی دیگر شما می توانید از نواقصی که در ساختمان به دلیل پله های موجود در ساختمان فراهم شده است بهترین استفاده را ببرید.

شما می توانید کمد دیواری خود را کشو دار طراحی کنید و نظم را به منزل خود مهمان کنید. جایگزینی وسایل غیر استفاده به جای زیر شیروانی با نظم دادن به محیط و ایجاد یک کابینت بهترین استفاده را ببرید. دیگر با ساخت کابینت نیازی به انبار کردن وسایل روی یک دیگر در یک فضای  بسته و دلگیر شبیه انباری ندارید. کمد دیواری نه تنها نظم را به منزل شما مهمان می کند که سبب می شود دکوراسیون شما به سبک چیدمان مدرن نیز هدایت شود.

نقش کمد دیواری برای ایجاد راهرو ورودی

آیا می دانستید با استفاده از کمد دیواری می توانید برای خود یک راهرو لوکس طراحی کنید. اینکه اتاق نشیمن شما هیچ راهرو ورودی نداشته باشد اصلا جلوه خوبی به فضا نمی دهد. شما می توانید رخت آویز، جاکفشی و کشو کیف و وسایل اضافه خود را به صورت سفارشی سازی شده برای راهرو خود تعریف کنید.  این مهم به راحتی فضایی را جدای از اتاق نشیمن شبیه به یک راهرو ورودی بدون نیاز به گچ کاری تعریف می کند. پس بدون استفاده از مصالح ساختمان سازی درست شبیه یک پارتیشن چوبی با استفاده از چند کمد دیواری می توانید یک دکوراسیون لوکس برای راهرو خود تعریف کنید.

اگر فضای راهرو شما به صورت دو طرفه نیاز به کند دیواری داشت می توانید جاکفشی را برای یک سمت و کمد رخت آویز را برای سمت دیگر تعریف کنید.

حال اگر فقط یک سمت از فضا برای جایگذاری کردن کمد دیواری کفایت می کرد می توانید بخش دیگر را با استفاده از آینه های دیواری لوکس دیزاین کنید و یک ایده پردازی ناب را به تصویر بکشید. رخت آویز دم دستی شما می تواند همراه با یک آینه قدی در راستای با جا کفشی قرار بگیرد و سمت دیگر که کمدهای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد را برای قرار دادن رختخواب مد نظر قرار دهید.  این سبک دکوراسیون را متناسب با ارتفاع منزل و خانه های ویلایی خود به صورت سفارشی سازی شده دنبال کنید تا یک خانه لوکس و زیبا از آن شما شود.

کمد دیواری و فضا سازی اتاق نشیمن

آیا برای اتاق نشیمن می توان از کمد دیواری استفاده کرد. از آنجایی که سبک ساخت و ساز منزل با استفاده از کمد دیواری بسیار متفاوت است و راهکارهای بسیار متنوع و متفاوتی در پیش روی شما قرار دارد با کمک کمد دیواری به اتاق نشیمن خود روح دهید. شما می توانید متناسب با فضایی که در اختیار دارید کمد دیواری خود را کاربردی کنید. بر فرض مثال هم راستا با میز تلویزیون خود می توانید کمد دیواری خود را به عنوان یک پارتیشن لوکس جایگذاری کنید. البته که نمای بیرونی آن دکوری باشد و نمای داخلی آن به عنوان یک کمد کاربردی به صورت مخفی به کار گرفته شود.

استفاده از کمد دیواری در اتاق نشیمن نظم را در منزل شما به تصویر می کشد. شما می توانید ظرف و ظروف اضافه خود را در آن قرار دهید و تنها با استفاده از یک میز نهار خوری اتاقی مخصوص برای پذیرایی از مهمان های خود تهیه ببینید. حتی شما می توانید در مجاورت با اپن آشپزخانه خود از یک کمد دیواری بهره بگیرید تا به راحتی وسایل برقی پر مصرف و کم مصرف خود را در آن جایگذاری کنید. این مهم علاوه بر نظم دادن به فضای اتاق نشیمن و آشپزخانه شما سبب می شود وسایل شکل کاربردی تری را به خود بگیرد. هم راستا با تم رنگی اتاق نشیمن خود می توانید کمد دیواری خود را تعریف کنید. تم های رنگی اگر مشابه با یک دیگر باشند جلوه بصری بهتری را برای شما فراهم می کند.

 تم های رنگی کمد دیواری

اگر می خواهید دکوراسیون سفیدی داشته باشید به شما توصیه می کنیم کمد دیواری خود را سفید انتخاب کنید و این مهم را با استفاده دستگیره های طلایی جلوه بیشتری ببخشید. برای رنگ های متضاد می توانید رنگ چوب که رنگی کرم قهوه ای است را برای کمد دیواری خود انتخاب کنید و با دستگیرهای قهوه ای جلوه بصری آن را بیشتر کنید. این که کمد دیواری شما با چه تم رنگی باید انتخاب شود کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و پیشنهادات ما تنها به منظور راهنمایی شما عزیزان است. برای زیبا تر شدن دکوراسیون داخلی خود می توانید از دو تم رنگی سفید مشکی یا سفید قهوه ای نیز استفاده کنید. این مهم با ترکیب سایر رنگ های موجود در منزل شما نیز به تصویر کشیده می شود.

تم های اختیار خود را متناسب با رنگ مبل، پرده و فرش خود نیز می توانید انتخاب کنید.  با استفاده از نور پردازی در فضا می توانید تصویر بهتری از کمد دیواری خود به رخ بکشید.  اگر میز پذیرایی و میز نهار خوری شما بر فرض قهوه ای انتخاب شده است با رگ های از تم رنگی طوسی به شما توصیه می کنیم درب های کمد دیواری خود را طوسی انتخاب کنید و روکش قهوه ای را برای فضای روی کمد و بخشی از درهای آن مد نظر قرار دهید. بدون تردید این ست زیبا هارمونی رنگ بسیار منحصر به فردی را برای شما فراهم می کند. زندگی جای بهتری می شود اگر هارمونی رنگ چشم های شما را آزرده خاطر نکند.

راحیل هنری

مقالات مرتبط

تاثیر موکت در درکوراسیون داخلی
تاثیر موکت در درکوراسیون داخلی

موکت در دکوراسیون داخلی موکت یا کفپوش های های مرسوم که در دکوراسیون داخلی منازل و یا اداره ها استفاده می شود تاثیر بسیار زیبایی

مبلمان دکوراسیون داخلی

مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد یک فضای جدید و جذاب است که با روند پیشروی تکنولوژی و متد های روز و هم چنین ایده