پروژه دفتر کار ونک

توضیحات کلی راجع به این دفتر کار

دفتر کار ونک :
سبک استفاده شده در این دفتر :
کلاسیک
رنگ های استفاده شده :
والرهای مختلفی از رنگ سبز، صورتی ، کرم ، صورتی می باشد .
اصول روانشناسی بکار رفته :
این مکان دفتر کار مشاوره و روانشناسی است به این دلیل سعی شده تا این مکان فضایی برای باشد برای صمیمیت و همدلی ،و بیان احساسات و عواطف درونی
اصول هنری بکار رفته :
ایجاد هارمونی در رنگها ، ایجاد چرخش بصری ، تعادل بین رنگ و فرم

فضای انتظار مهمان

توضیحات :
کاربری : دفتر کار
نام فضا : فضای انتظار
سبک : کلاسیک
رنگهای به کار رفته در این مکان رنگهای صورتی مات ، سبز مغز پسته ای ، کرم و طلایی می باشد.
اینجا یه دفتر مشاوره روانشناسی است با توجه به این موضوع در این مکان رنگ صورتی به عنپان اصلی ترین رنگ مد نظر گرفته شده است ، زیرا این رنگ از جمله رنگهایی است که انسان با آن به راحتی انس می گیرد و احساس دوستی و صمیمیت را بیشتر می کند به همین دلیل از دیر باز برای نشان دادن احساس دوستی و صمیمیت از سمیل قلب صورتی استفاده می شده ، در واقع این رنگ در فضای انتظار برای ورود به اتاق روانشناس فرد را برای احساس صمیمیت و انس بیشترجهت بیان احساسات و عواطف خود با روانشناس آماده می کند ،از دیگر خواص این رنگ این است که این رنگ می تواند تمام امواج و فرکانس های منفی و مضر را از انسان دور کند، همچنین این رنگ تمام نفرت ها و کینه ها را از امسان دور می کند و در ایجادشادی و آرامش را به انسان هدیه می دهد .
و اما رنگ سبز مغز پسته ای ، رنگ سبز مغز پسته ای ترکیبی از رنگ‌سبز با زرد می باشد و به عنوان یک رنگ سرد به حساب می آید رنگهای سرد از لحاظ بصری پس می رود و رنگ صورتی به عنوان یک رنگ گرم پیش می آید به این ترتیب تاثیرات مثبت روانی رنگ صورتی در جوار سبز مغز پسته ای تقویت می شود، در عین حال که سردی و گرمی این دو رنگ و پیش آیندگی و پس روندگی این دو در جوار هم بازی روانی و بصری زیبایی را در کنار هم ایجاد می کنند .
رنگ صورتی در این مکان صورتی خالص و خام نیست با توجه به این که به طور کلی رنگ صورت یک رنگ ترکیبی می باشد و از ترکیب رنگ قرمز با سفید بوجود می آید ، در اینجا میزان رنگ سفید بیشتر و میزان قرمز به صورت خیلی ضعیف می باشد و البته به میزان بسیار ناچیز از رنگ زرد نیز در دیوار هاو درهاو کابینت های پوشش داده شده با رنگ صورتی نیز استفاده شده ، که در کنار سبز مغز پسته ای که از ترکیب سبز و زرد ایجاد شده ورنگ کرم که از ترکیب سفید و اندکی زرد بوجود آمده همه دارای یک رنگ ترکیبی مشترک یعنی زرد می باشند ، این رنگ علاوه بر این که پیوند دهنده رنگها به هم می باشد و نوعی ارتباط بصری بین آنها ایجاد می کند ، القا کننده رنگ نور خورشید نیز می باشد و نور محیط را افزایش داده و تاثیر نبود پنجره و کمبود نور محیط را جبران می کند .
مبلمان به کار رفته در این فضا کاملا کلاسیک بوده ولی نه از نوع سنگین وپرکار و خسته کننده بلکه ساده و دوست داشتنی و چشم نواز، کاغذ دیواری استفاده شده با طرح گل های هماهنگ با رنگ محیط و البته طرح و رنگی ملایم می باشد . دیوار جدا کننده ایجاد شده برای تفکیک فضای مدیریت بوسیله دیوار چوبی که وسط آن از الیاف پشم سنگ استفاده شده تا سر و صدای دو محیط را به هم انتقال ندهد،نیز با ابزار چوبی تزیین شده و طرح های هندسی مستطیل در آن ایجاد شده تا ایجاد یکنواختی در محیط نکند، این دیوار همچنین با رنگ طلایی و صورتی تزیین شده تا با محیط همخوان شود و فض ایی جذاب و دوست داشتنی ایجاد کند.
درب ورود به اتاق نیز به صورت مشبک شیشه می باشد تا نور را به فضای انتظار عبور دهد و اجازه ندهد این محیط تاریک و مرده به نظر آید ، این در همچنین از طرف اتاق انتظار به لحاظ رنگی همخوان با این محیط می باشد و از سمت دیگر هم کاملا از لحاظ رنگی با محیط خود هماهنگ و البته متفاوت از این محیط می باشد .
لوستر آویزان شده درفضای انتظار نیز از لحاظ رنگی دارای هماهنگی کامل بارنگ های محیط است .
در این فضا به دلیل کوچک بودن فضا و عدم ایجاد فضایی خفه از آشپزخانه بسته استفاده نشده بنابراین به جهت استفاده حداکثر از محیط سعی شده از آشپزخانه باز استفاده شود، البته بابهره گرفتن از یک طرح کلاسیک جهت کابینت وبوسیله دیوار کوب کردن کابینت های بالا بوسیله مخمل مغز پسته ای وتبدیل آنهابه ویترین برای تزیین محیط بوسیله ظروف تزیینی واستفاده از رنگ صورتی دیوارها جهت کابینت و ابزارهای بکار رفته در آن به رنگ طلایی کابینت ها را از کاربری صرفا کابینت خارج کرده و با حالتی مجلل تر و هماهنگ با محیط نقش تزیینی نیز به آن داده شده است .

اتاق مدیریت

توضیحات :
کاربری : اداری
نام فضا : اتاق مدیریت
سبک : کلاسیک
این اتاق بوسیله دیوار جدا کننده چوبی که در فضای وسط آن از پشم سنگ جهت عدم عبور صوت استفاده شده است ، از فضار انتظار جدا شده است .
این دیوار و درب وسط آن کاملا با رنگ آمیزی متناسب با رنگ آمیزی این اتاق و بوسیله ابزارهای طلایی تزیین شده است و طرح آن جهت فضای با سبک کلاسیک مناسب است .
کاغذ دیواری اتاق از رنگ سبز و با طرح گلهای هماهنگ با رنگ آمیزی کل فضا و کف اتاق و البته دارای ارتباطات رنگی با فضای انتظار انتخاب شده است ، این طرح فضای اتاق را شاد کرده و به نوعی تداعی گر گلها و طبیعت می باشد.
رنگ های غالب این فضا والرهایی متفاوت از رنگ سبز ، طلایی ، سفید وکرم می باشند .
رنگ سبز از ترکیب گروهی از رنگها که ترکیباتی از آبی و زرد هستنند ، را شامل می شود .
رنگ سبز رنگ رشد گیاهان و زندگی جدید و بهار می باشد .این رنگ می تواند در درون ساختار روانشناختی ماتعادلی کامل ایجاد کند .
این رنگ توانایی ایجاد نگرشی مثبت را دارد و چون رنگ طبیعت و گیاهان است ، استفاده آن در یک محیط باعث میشود احساس ثبات و امنیت کنیم .
برای سقف نیز ترکیبی از سبز تیره و روشن استفاده شده است .
به طور کل چرخش رنگ سبز در این فضا ، فضایی گرم تر و صمیمانه تر توأم با حس امنیت و اعتماد ایجاد می کند .
کف اتاق از سرامیک های براق برای روشن تر کردن فضا و با ترکیبی از سفید و کرم استفاده شده ، که رنگ سفید آرامش دهنده است محیط را آرام می کند ، این رنگ به وضوح ذهن انسان را یاری می کند و او را به پاک کردن چیزهای درهم و برهم و موانع تشویق می کند.
رنگ کرم هم نشاط بخش و تلالویی از رنگ خورشید می باشد .
لوستر آویز نیز رنگ سفید کف را به سمت سقف کشیده تا تعادل رنگی سقف و کف را متوازن کرده و البته اندکی بازی رنگ سبز و زرد را نیز به همراه دارد .

فضای پشت اتاق مدیریت

فضای پشت اتاق مدیریت فضایی دنج و در مقابل پنجره زیر نور ملایم و روح نواز و انرژی بخش خورشید فضایی برای ریلکس شدن ، استراحت مابین زمان مراجعین وفضایی برای صرف چای یا قهوه وبازیابی انرژی دوباره است .
رنگ این فضا سبز آبی می باشد ، رنگ سبز ترکیبی از آبی و زرد است در این فضا میزان آبی غلبه بیشتر دارد ، سبز آبی رنگ خط افق بین آسمان و زمین را تشکیل می دهد، این رنگ هم دائمی هم موقتی ، هم رویایی و هم بی تکلف است و در حداکثر زمان خود می تواند تاثیری جادویی اعمال کند، این رنگ از آرام بخش ترین رنگها در طیف رنگی می باشد و بسیار قدرتمند، این رنگ افسون خود را در مکان هایی اعمال می کند که به الهام بصری نیاز است.

سرویس بهداشتی مدیریت

همچنین با استفاده از یک سینک وشیر طلایی والبته مجلل ترو کاشی هایی متناسب با آن آشپزخانه از جنبه کاربری آن فقط به این دید خارج و نقش دیگری رانیز ایفا کرده وبه عنوان تزیینی از محیط وارد نقش می شود.
در ترکیب رنگ سقف نیز از سه رنگ سبز مغز پسته ای و صورتی و کرم برای ایجاد هماهنگی و هارمونی بیشتر استفاده شده است.
درب ورودی نیز از داخل با استفاده از لمسه کوبی بوسیله پارچه های مخمل کرم و سبز مغز پسته ای با محیط یکی شده و در بازی رنگی محیط شرکت کرده ، و فضای یک دست تری را ایجاد کرده است .