دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دختر

در طراحی اتاق خواب دخترانه باید توجه داشت به سن دختر و خصوصیات روحی او اگر فرزند شما دچار استرس است.

از رنگ صورتی استفاده نکنید تر جیحا تز رنگ سبز ملایم استفاده کنید اگر فرزند شما گاها عصبی می شود از رنگهای تند و جیغ استفاده نکنید اگر فرزند شما دچار بی خوابی است در استفاده از رنگ دقت کنید و سعی کنید جلوی نور مزاحم از پنجره را بگیرید سعی کنید.

فضای اتاق را با وسایل زیاد شلوغ نکنید فصای اتاق را سعی کنید ملایم، آرامبخش و دوستانه و مهربان بچینید چرا که دختر ها ترجیح می دهند در چنین فضایی باشند و در آن احساس آرامش دارند در ادامه این مقاله به بقیه موارد در این مورد توجه کنید.

اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ابتدا باید یک سبک مشخصی را در نظر بگیرید تا بتوانید تمامی وسیله ها را متناسب با آن سبک خریداری کنید. وقتی که سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مشخص شد، باید رنگ غالب دکوراسیون اتاق خواب را هم تعیین کنید که معمولاً دختر خانم ها علاقه زیادی به رنگ های پر انرژی و ملیحی مثل رنگ صورتی، سبز و از این قبیل دارند.

بهتر است در خرید وسایل اتاق خواب حتما از این رنگ ها بهره بگیرید. حتی می توانید از دکور رنگی برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه استفاده کنید و از بالش های رنگارنگ و پرده ها و پاف های رنگی در چیدمان دکوراسیون استفاده کنید و جلوه و جذابیت زیادی به ظاهر آن ببخشید.

 بهتر است چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با توجه به سن فرزند شما انجام شود و توجه کنید که فرزند شما در چه رده سنی قرار دارد و چه چیزهایی برای او جذاب تر است. طبیعتا دختر بچه های 7 ساله سلیقه شان نسبت به دخترهای نوجوان 13 و 14 ساله متفاوت تر است و بهتر است خرید وسایل مطابق با سلیقه و روحیات آن ها باشد.

اتاق خواب دخترانه

پیشنهاد می کنیم که قسمت هایی از اتاق را برای قرار دادن میز تحریر و کتابخانه و غیره اختصاص دهید، زیرا اگر فرزند شما در حال تحصیل باشد، قرار دادن قسمت مشخصی از اتاق برای مطالعه و انجام تکالیف می تواند او را نسبت به انجام تکالیفش راغب تر کند.

شاید در بین عوام این طور تصور شود که اگر اتاق خوابی برای دختر خانم‌ ها طراحی و چیده می شود، حتماً باید در آن از رنگ صورتی به عنوان رنگ قالب استفاده شود، اما می توانید برای خاص تر بودن و منحصر به فرد شدن دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از رنگ های نارنجی و رنگ های جاندار و از این قبیل استفاده کنید و قدرت رنگ ها را دست کم نگیرید زیرا شما می توانید بی روح ترین فضاها را با استفاده از رنگ های مختلف طوری طراحی کنید که کاملاً پر انرژی و جذاب شوند.

 همان طور که گفتیم بهتر است در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به سن دختر ها توجه کنید و بعد چیدمان دکوراسیون را انجام دهید، زیرا هرچه آنها بزرگتر می شوند سلایقشان نیز تغییر می ‌کند و این سلیقه باید در لوازم تزئینی، ملافه ها و همچنین رنگ دیوارها اعمال شود.

اتاق خواب دخترانه

همچنین سرویس خواب که در اتاق خواب دخترانه قرار می گیرد باید با توجه به فیزیک بدنی آن ها انتخاب شود و مطابقت کامل با هدفی که برای آن خریداری می کنید داشته باشد.

 برای اینکه اتاق نظم و ترتیب بیشتری داشته باشد بهتر است قسمت ‌های مختلف اتاق را ناحیه بندی کنید، زیرا نظم و ترتیب در فضا، خصوصاً برای دختر خانم ها خیلی جذاب است و اهمیت زیادی به آن می‌دهند و شما می توانید با تقسیم بندی اتاق در قسمت های مختلف چیدمان کاربردی تر و بهتری داشته باشید.

بهتر است فرش اتاق خواب و هم چنین پرده‌ هایی که در آن نصب می شود با دکوراسیون اتاق خواب دخترانه هماهنگی داشته باشد و هرچه این فرش و پرده ها ساده تر باشند، جلوه اتاق با سن فرزندان شما مطابقت بیشتری دارد و بهتر است از پرده و فرش هایی که در اتاق نشیمن و پذیرایی استفاده می شود در قسمت اتاق خواب دخترانه استفاده نکنید.

اتاق خواب دخترانه

رنگ اتاق خواب دخترانه

در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه نباید خود را محدود به استفاده از یک سری رنگ های تکراری کنید و می توانید برای رنگ هایی که در اتاق خواب دخترانه به کار می رود از طیف رنگی وسیعی استفاده کنید. ولی نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که رنگ اتاق خواب دخترانه باید مطابق با سلیقه فرزند شما باشد و اگر تصمیم به ترکیب رنگ ها گرفتید باید این رنگ ها با همدیگر هارمونی داشته باشند. ملافه های گلی و یا ملافه های ساده با بالش های طرح دار می تواند باعث جلوه ی بیشتر تخت خواب در اتاق خواب دخترانه شود.

همان طور که گفتیم دختر ها در دوره های مختلف زندگی خود روی طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب شان حساسیت زیادی نشان می دهند و تمایل دارند که طراحی و تزیین دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با نهایت دقت انجام شود و ظرافت ‌های آن نادیده گرفته نشود.

اگر تصمیم بر اجرای دکوراسیون مدرن اتاق خواب دخترانه گرفته شد، باید سادگی فضا و وسایل رعایت شود. اگر قرار است وسایل تزیینی در اتاق خواب قرار گیرد، در انتخاب آن ها دقت زیادی به خرج دهید تا با سبک مدرن هماهنگی داشته باشد و باعث افزایش زیبایی اتاق شود.

اتاق خواب دخترانه

برای داشتن یک اتاق خواب زیبا نیازی به استفاده از وسایل گران قیمت نیست و تزیین اتاق خواب با وسایل ساده هم می تواند انجام بگیرد، فقط در صورتی که شما هم با به کار بردن سلیقه و رعایت اصول و قوانین چیدمان این کار را انجام دهید. به منظور طراحی داخلی اتاق خواب دخترانه بهتر است از طرح ها و الگو های مشخصی استفاده کنید. به طور مثال ملافه های طرح دار می‌ تواند باعث زیبایی در اتاق خواب شود. تزیین اتاق خواب با وسایل دور ریختنی و تزیین اتاق خواب با کاغذ رنگی می توانند ایده های جذابی باشند که پیاده سازی آن ها در اتاق خواب، نه تنها هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت، بلکه در نهایت دکوراسیون اتاق خواب منحصر به فرد و زیبا خواهد شد.

راهیل هنری

مقالات مرتبط

مبلمان دکوراسیون داخلی

مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد یک فضای جدید و جذاب است که با روند پیشروی تکنولوژی و متد های روز و هم چنین ایده

سبک های دکوراسیون داخلی
انواع سبک دکوراسیون داخلی

انواع سبک دکوراسیون داخلی برای طراحی داخلی و بازسازی یک محیط باید انواع سبک دکوراسیون داخلی را بشناسیم. شناخت نسبی راجع به ابتدایات سبک های