نکاتی برای طراحی دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری یک فضای خشک و بی روح نیست! اتفاقا محیط کار شما تاثیر مستقیم بر روی روحیه و انگیزه شما می‌گذارد. نقش مهمی در انرژی روزانه شما دارد.

طراحی دکوراسیون اداری یک هنر است. شخصی که چنین مسئولیتی را به گردن می‌گیرد باید به خوبی از تجربه خود استفاده کند تا بهترین دکوراسیون را برای فضای اداری شما پدید آورد.

شما برای طراحی دکوراسیون محل کار باید به نوع کار تیم‌های شرکت توجه داشته باشید. برای مثال اتاق حسابداران را در آرام‌ترین نقطه ساختمان در نظر بگیرید. این افراد با توجه به حوزه کاریشان نیاز به سکوت بیشتری در هنگام کار نیاز دارند. اما اتاق تیم فروش و تبلیغات، می‌تواند در طبقات پایینی‌تر ساختمان باشد، چرا که به دلیل رفت و آمد زیاد تمرکز آنان بر هم نمی‌خورد.

اگر کمی با مبحث روانشناسی رنگ آشنا باشید، برای انتخاب رنگ وسایل و دیوار و کفپوش‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی وسواس بیشتری به خرج می‌دهید. در علم رنگ شناسی هر رنگی یک انرژی به خصوصی از خود ساطع می‌کند. در محیط کار برای پیشرفت اهداف سازمانی لازم است به این دسته از موضوعات توجه زیادی داشته باشید. سبک و رنگ دفتر کاری شما نشان‌دهنده انرژی شما در کار است.

در یک فضای اداری بسته به تعداد افرادی که در آن مشغول به کار هستند، سیستم تهویه موضوع بسیار مهمی است. کمبود اکسیژن در هنگام کار، فرد را خواب آلوده می‌کند؛ از بازدهی کار او می‌کاهد و او را کسل می‌کند. همچنین نبود سیستم تهویه افراد را بیمار می‌کند. تصور کنید یکی از کارمندان در اتاق دچار سرماخوردگی شده باشد، در این صورت تکلیف باقی همکارانش چیست؟

در صورتی که هوای اتاق عوض نشود باقی کارمندان نیز بیمار می‌شوند و شما با یک تیم کم انرژی روبرو خواهید بود. بهتر است شرایط را طوری فراهم کنید که هوای آزاد به داخل اتاق‌ها راه داشته باشد. راه دیگر برای تصفیه هوا و شادابی روحیه کارمندان، استفاده از گلدان‌های آپارتمانی است. مراقبت از گیاهان آپارتمانی آسان است و شما بدون دغدغه می‌توانید گلدان‌های زیبا در اتاق کاری خود داشته باشید.

 

 

نور محیط را بسنجید

تنظیم کردن نور محیط کار، آن‌قدر مهم است که باید برای قدم اول به آن توجه کنید. زمانی که نور کافی در محیط نباشد، کارمندان پس از مدتی احساس خستگی پیدا می‌کنند و ماندن در محیط کار چندان برای آنان جالب نخواهد بود. همان طور که کمبود نور یک مشکل اساسی است، زیاد بودن نور و چراغ هم در اتاق کار باعث آزار چشم می‌شود.

کارشناسان طراحی دکوراسیون اداری بر این باورند که نور محیط می‌تواند بر خلاقیت افراد تاثیر بگذارد. شدت نور در فضایی با توجه به شرایط کلی آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای مثال اگر در اتاق کار شما پنجره وجود داشته باشد، می‌توانید از نور طبیعی استفاده کنید و کمبود نور را به کمک لامپ‌ها تنظیم کنید.

 

استانداردها را در نظر بگیرید

بهترین دکوراسیون اداری، دکوراسیونی است که با الگوهای استاندارد همراه باشد. این الگوها به شکل‌های مختلفی تعریف می‌شود. میز و صندلی مهم‌ترین المان دکوراسیون اداری است. پس توجه به آن شما را چندین قدم شما را به جلو هدایت می‌کند. اما انتخاب این که چه میز و صندلی‌ای را انتخاب کنیم مرحله مهمی است. امروزه استفاده از صندلی‌های ارگونومیک از اهمیت زیادی برخوردار است.

سلامتی جسمانی کارمندانتان را در نظر داشته باشید. جسم خسته، خلاقیت ندارد. زود خسته می‌شود و همسوی اهداف سازمانی شما قدرتی برای تلاش ندارد. بنابراین لازم است بعد از موضوع تنظیم کردن نور، به ارگونومیک بودن صندلی بپردازید. صندلی‌های ارگونومیک قابلیت تنظیم شدن متناسب با قد فرد را دارند. بنابراین هر شخصی می‌تواند بر اساس قد خود، ارتفاع آن را از زمین تنظیم کند به طوری که زانوها به صورت 90 درجه قرار بگیرد. این بهترین حالت است. همچنین پشتی صندلی را می‌توان تنظیم کرد تا به ستون فقرات و گردن شما فشار وارد نشود.

مقالات مرتبط

رنگ کرم در دکوراسیون داخلی
رنگ کرم در دکوراسیون داخلی

رنگ کرم در دکوراسیون داخلی یکی از رنگ های زمینه ای و آرام برای استفاده در دکوراسیون داخلی است که به شما احساس دفاعی و