طراحی اتاق خواب با هزینه کم

طراحی اتاق خواب به روش‌های مختلفی قابل انجام است. اما برای این طراحی لازم است بودجه خود را مشخص کنید تا بهتر بتوان برای این کار تصمیم گرفت.

تغییر دکوراسیون در خانه برای هر چند وقت یکبار مزایای زیادی دارد. تنوع در دکوراسیون تاثیر مثبتی در روحیه شما خواهد گذاشت. البته این تنوع نیازمند وقت و هزینه کافی است. در این مقاله می‌خواهیم چگونگی طراحی اتاق خواب با کمترین هزینه را بدانیم.

برای طراحی فضای اتاق خواب پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان راهیل هنری تماس بگیرید و با آن‌ها مشورت کنید. این افراد تجربه خوبی برای طراحی دکوراسیون داخلی دارند. در صورتی که بخواهید با حداقل هزینه اتاق خوابتان را طراحی کنید، بهتر است با افراد آشنا با این کار مشورت کنید. شروع بدون آگاهی شما در این زمینه باعث می‌شود هزینه‌های زیادتر از حد انتظاری پرداخت کنید و همچنین نتیجه نهایی چندان برای شما جالب نباشد.

راهکارهایی مفید برای طراح اتاق خواب

مخاطب این اتاق خواب را بشناسید. آیا کودک است؟ دانشجو یا کلا محصل است؟ یا شاید هم یه فرد مسن. در صورتی که مخاطب اتاق خواب یک دانشجو یا محصل باشد لازم است برای طراحی اتاق، فضایی را برای مطالعه او در نظر بگیرید. جای مطالعه این شخص باید دارای نور مناسب و فضای آرامی باشد. استفاده از نور طبیعی باعث می‌شود نور در اتاق متعادل باشد و چراغ کمتری در طول روز روشن کنید که بر روی هزینه‌ها هم تاثیرگذار باشید.

برخی از رنگ‌های برای جنس زن و برخی دیگر برای جنس مرد محبوب است. البته برای استفاده از رنگ‌ها محدودیت ایجاد نکنید. بسیاری از افراد هستند که استفاده از رنگ‌ها را محدود به جنسیت نمی‌کنند. برای گرفتن تصمیم بهتر می‌توانید با خود اوهم‌کلام شوید تا از سلایق او با خبر شوید. به شما پیشنهاد می‌کنم برای انتخاب رنگ پارچه سرویس خواب به رنگ دیوار پشت تخت خواب توجه کنید. پارچه انتخابی شما می‌تواند نشانه‌هایی از رنگ دیوار را در خود داشته باشد. این کار به زیبایی دکوراسیون اتاق خواب شما کمک می‌کند.

 

خلاقیت در تزیین اتاق خواب
خلاقیت در تزیین اتاق خواب

 

بودجه خود را مشخص کنید

درست است که می‌خواهیم یک اتاق خواب زیبا با کمترین هزینه طراحی کنیم، اما بستگی دارد که شما کف و سقف هزینه کم را چه بازه‌ای تعیین کنید. این موضوع برای کارشناس طراح دکوراسیون بسیار مهم است. شما برای کم کردن هزینه‌ها می‌توانید کارهای متنوعی انجام دهید. برای این کار باید فضای مورد نظر شما و همچنین توقع شما از یک اتاق ایده‌آل بررسی شود تا تصمیم‌گیری بهتری برای شروع انجام پذیرد.

در مواقعی که بودجه شما محدودیت دارد، می‌توانید از رنگ‌های زیبا برای دیوار به جای استفاده از پوستر و کاغذ دیوارهای گران قیمت استفاده کنید. رنگ دیوار متناسب با دکوراسیون هم می‌تواند یک دکوراسیون چشم نواز برای شما ایجاد کنید. زمانی که بودجه مشخص باشد، کارشناس طراحی یا حتی خودتان از میزان هزینه‌ها مطلع می‌شوید. مشخص بودن میزان بودجه تعیین می‌کند که برای طراحی دکوراسیون دیوارهای اتاق خواب می‌توانید از چه نوع تابلو در چه اندازه‌هایی استفاده می‌کنید.

 

طراحی اتاق خواب کوچک
طراحی اتاق خواب کوچک

 

از شادابی گلدان‌ها غافل نشوید

هر چقدر هم از وسایل مختلف برای طراحی اتاق خواب خود استفاده کنید باز هم جای خالی گیاهان احساس می‌شود. در صورتی که توانایی نگهداری و رسیدگی دائم به گیاهان و گلدان‌های اتاق خود را ندارید، می‌توانید گیاهانی را انتخاب کنید که نیاز به مراقبت زیادی ندارند.

گیاه بامبو یکی از آن دسته گیاهان است که امروزه به محبوبیت زیادی رسیده است. نگهداری آن آسان و البته فوایدی هم برای محیط اتاق شما دارد. این گیاه برای تمامی دکوراسیون‌ها مناسب است. می‌توانید رنگ گلدان آن را به طریقی انتخاب کنید که ا دکوراسیون شما هماهنگ باشد. گیاه بامبو، هوای اتاق شما را تصفیه می‌کند و به شما حس شادابی می‌دهد.

یکی دیگر از گیاهانی که امروزه مورد توجه افراد قرار گرفته، گیاه سانسوریا است. قیمت این گیاه کمی گران‌تر از دیگر گیاهان آپارتمانی است. اما اگر بدانید که نگهداری آن تا چه حد آسان است، قصد خرید یک گلدان از آن را در برنامه‌های خود قرار خواهید داد.

مقالات مرتبط

کمد دیواری
کمد دیواری در دکواسیون داخلی

امروزه با کوچک شدن فضای خانه ها و افزایش وسایل و البسه اعضای خانواده نیاز به استفاده و تعبیه درست کمد دیواری در منازل امری