5 راه‌حل ساده برای نمایش خلاقیت به کار رفته در دکور خانه

همه ما دوست داریم که به دیگران نشان دهیم تا چه حدی در طراحی و دکور خانه خلاق بوده‌اید. برای این که به این هدف برسید توصیه می‌کنیم این مقاله را بخوانید.

تقریباً همه افراد با مشکل خلاقیت در چیدمان منزل مواجه هستند و نمی‌دانند که چطور باید دکور خانه خود را به صورت خلاقانه طراحی کنند. چه یک هنرمند باشید، چه یک طراح، چه یک نویسنده و چه یک فرد عادی، مهم است كه به خاطر داشته باشید، محیط ما نقش اساسی در نحوه تفكر و رفتارمان دارد.

اگر در دکوراسیون داخلی منزل با مشکل مواجه شده‌اید و ظاهر خانه زیاد مورد قبول‌تان نیست، وقت آن رسیده است که روی معماری بیشتر تمرکز کنید و دکوراسیون را با به کارگیری روش‌های خلاقانه تغییر دهید. در این مقاله به پنج روشی اشاره می‌کنیم که می‌توانید به کمک آنها ذوق هنری به کار رفته در خانه را نشان دهید.

 

راه‌های نمایش خلاقیت در دکور خانه

 

زندگی جدیدی را با گیاهان آغاز کنید و به خانه نفس دوباره بدهید

استفاده از گل و گیاه برای تزئین خانه، نه تنها روند فکری شما را تحریک می‌کند بلکه باعث تقویت انرژی مثبت نیز می‌شود. از طرفی گیاهان باعث بهبود کیفیت هوایی که در خانه جریان دارد نیز خواهند شد. به این ترتیب اکسیژن بیشتری به مغز می‌رسد و انرژی کلی بدن بهبود پیدا می‌کند. در ضمن زندگی در کنار گیاهان باعث می‌شود که شما انگیزه و تمرکز بیشتری نیز داشته باشید. محققان دانشگاه اکستر دریافتند که گیاهان 45 درصد خلاقیت و 38 درصد بهره‌وری را افزایش می‌دهند.

دکور خانه ساده
دکور خانه ساده

 

خانه را با رنگ‌های سرد تزئین کنید

استفاده از رنگ‌های مختلف که هر کدام بخشی از احساسات و حالات روحی ما را تحریک می‌کنند، نوعی به کارگیری خلاقیت در دکور خانه است. رنگ‌ها می‌توانند به طور جدی بر روی روحیه شما تاثیر بگذارند. اگر سعی دارید نشان دهید که در معماری داخلی خانه خود از خلاقیت استفاده کرده‌اید و ایده‌ای خاص الهام‌بخش شما بوده است، پالت رنگی را برای رنگ‌آمیزی خانه انتخاب کنید که شامل رنگ‌های سرد آرامبخش و سبک است.

ثابت شده است که سبز باعث نوآوری می‌شود و در پرورش ایده‌های جدید به شما کمک می‌کند. برای اینکه بیشتر خلاقیت خود را نشان دهید، میز کار یا محل سرگرمی را در نزدیکی یک پنجره قرار داده و چند تابلو سبز نیز در معرض دید خود قرار دهید. این مناظر باعث تقویت چشم و مغز شما می‌شوند. برای مبلمان نیز از رنگ آبی استفاده کنید. آبی رنگ آرامبخشی است و با الهام از طبیعت می‌تواند به نوعی تدایی‌کننده خلاقیت‌های ذهنی باشد. با انتخاب مبلمان آبی، بدون رنگ کردن دیوارها می‌توانید دکور خانه خود را خلاقانه نشان دهید.

 

از نور طبیعی بیشتر استفاده کنید

میزان نور طبیعی خانه می‌تواند بر روی ذهن بیننده تاثیر بگذارد. اتاق‌ روشن باعث می‌شود احساس شادی، سر زندگی و جنب و جوش بیشتری داشته باشیم. افرادی که به طور مرتب در معرض نور طبیعی قرار دارند، شب‌ها بیشتر می‌خوابند و در طول روز نیز هوشیاری و تمرکز بیشتری دارند.

لازم نیست یادآوری کنیم که آینه‌ها نور را منعکس می‌کنند. بنابراین هرچه آینه‌های بیشتری در خانه داشته باشید، نور بیشتری به دیوارها متصاعد می‌شود. این روش یک ترفند عالی برای فضاهایی است که پنجره‌های کوچکی دارند. آینه را درست روبه‌روی پنجره آویزان کنید تا نور طبیعی در اتاق به حداکثر برسد.

وقتی صحبت از پنجره می‌شود، بحث انتخاب نوع پرده نیز بسیار مهم است. انتخاب پرده‌های حریر و پنبه‌ای نسبت به پارچه‌های سنگین مانند کتان، نور بیشتری به فضا می‌دهد. برای افزایش نور طبیعی در اتاق، از رنگ‌های روشن برای دکور خانه استفاده کنید. زیرا رنگ‌های روشن در بازتاب نور خورشید بهتر عمل می‌کنند.

نور در دکور خانه
نور در دکور خانه

 

تابلوهای الهام‌بخش به دیوار آویزان کنید

وقتی بیننده احساس می‌کند که شما از خلاقیت خود برای دکور خانه استفاده کرده‌اید که، نگرش مثبتی در او ایجاد شود. بنابراین تابلوهایی را به دیوار آویزان کنید که روحیه بیننده را بالا می‌برند. یک پرتره، یک پس زمینه شهری، یک تصوی رنگی از اقیانوس یا حتی یک نقل قول الهام‌بخش می‌تواند هنر شما را حتی روی دیوارهای خانه به نمایش درآورد.

 

میزان به هم ریختگی خانه را کاهش دهید

هیچ وقت یک اتاق شلوغ به بیننده اجازه نمی‌دهد که بتواند عناصر خلاقانه را مشاهده کند. از طرفی داشتن یک فضای بسیار خلوت در خانه موجب می‌شود که ذهن آرام شده و به دنبال کشف المان‌های خلاقانه باشد. به عبارت دیگر مانند یک مینیمالیست فکر کنید.

 

با رعایت موارد بالا می‌توانید به دیگران نشان دهید که در دکور خانه خود تا چه حدی خلاق بوده‌اید.

مقالات مرتبط

رنگ کرم در دکوراسیون داخلی
رنگ کرم در دکوراسیون داخلی

رنگ کرم در دکوراسیون داخلی یکی از رنگ های زمینه ای و آرام برای استفاده در دکوراسیون داخلی است که به شما احساس دفاعی و