تاثیر چوب در دکوراسیون ویلا

چوب در دکوراسیون ویلا و فضاهای دیگر بسیار خاص و کاربردی است. اگر می‌خواهید از چوب برای طراحی استفاده کنید باید به چند نکته توجه کنید. این نکات را در این مقاله بخوانید.

نمای چوبی هم در دیزاین خارجی و هم داخلی یک فضا بسیار خاص و چشم‌گیر است. حتی در گذشته‌های دور برای دکوراسیون از چوب استفاده و اهمیت زیادی به آن داده می‌شده است. اما برای استفاده از چوب در دکوراسیون باید به چه نکاتی توجه کنید؟ امروزه از صنعت چوب در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی استفاده می‌شود. این تنوع رنگ و طرح کار ما را برای انتخاب سخت می‌کند.

اما نگران نباشید؛ در مقاله قبلی ما درباره نقش انتخاب کفپوش در دکوراسیون داخلی صحبت شد، در این مقاله نیز به تاثیر چوب در طراحی ویلا می‌پردازیم. همچنین می‌تونید با کارشناسان شرکت گروه معماری بام مشورت کنید تا نتیجه بهتری از این کار خود و هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید داشته باشید.

اما چرا می‌گویند چوب آرامش محیط را زیاد می‌کند. تصویر یک شومینه را در ذهنتان بیاورید که یک صندلی چوبی هم کنارش باشد. ناخداگاه از دنج بودن این فضا لذت خواهید برد. امروزه استفاده از پارکت‌ها برای کفپوش‌های ویلا و خانه و حتی فضاهای اداری، فضای گرم و راحتی برای مخاطب ایجاد می‌کند. اما باید بدانید که برای نگهداری این زیبایی باید نکاتی را هم بدانید. این نکات را باید از فروشنده و کارشناسان شرکتی که از آن خریداری کرده‌اید بپرسید و طبق آن عمل کنید.

 

تاثیرات چوب در محیط

از چوب می‌توان در تمامی جهات یک خانه و ویلا استفاده کرد. دیوارها، کفپوش، سقف و جاهای دیگر. چوب حس گرما و راحتی را به مخاطب القا می‌کند. البته لازم نیست سقف و دیوار خانه را با چوب بپوشانید. شما می‌توانید از وسایل چوبی استفاده کنید. برای مثال میز و صندلی‌های چوبی، مجسمه‌های دکوری از جنس چوب و یا هر وسیله دیگری می‌تواند یک دکوراسیون جذاب برای شما بسازد. در نگاه اول یک نگاه کلی به فضای دکوراسیون بیندازید.

باید بدانید که در دکوراسیون فعلی شما چه میزان از چوب استفاده شده و می‌خواهید چه تغییراتی برای تکمیل شدن زیبایی آن بدهید. ممکن است با تعویض کفپوش‌های ویلا یا خانه خود یک تغییر شگفت‌انگیز ایجاد کنید. در گام بعدی باید به جزئیات دکوراسیون دقت کنید. در این مرحله ممکن است لازم باشد یکسری از وسایل را جابجا کنید تا همخوانی بهتری در دکوراسیون ایجاد شود.

جنس برخی از چوب‌ها توسط شرکت‌های طراحی دکوراسیون طوری طراحی شده‌اند که ضد آب و عایق صدا باشند. با این ویژگی علاوه بر زیبا بودن آن، یک استفاده کاربردی هم در طراحی دکوراسیون مورد نظر خود خواهید داشت. برای مثال اگر بخواهید فضای حموم خود را با چوب طراحی کنید باید حتما به ضد آب بودن آن دقت زیادی داشته باشید.

 

کمی سلیقه به خرج دهید

همیشه این راهکار خوبی نیست که در هر جایی که دلتان بخواهد از چوب در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید. شما باید به موقع و به اندازه استفاده کنید. گاهی طرح و رنگ چوب باید با باقی دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد وگرنه استفاده از آن بیهوده است و فقط شما را محتمل هزینه خواهد کرد. این تغییر باید متناسب با روحیات شما هم باشد. اگر با رنگ تیره ارتباط برقرار نمی‌کنید، نباید رنگ چوب فندقی و قهوه‌ای تیره را انتخاب کنید. رنگ‌های عسلی و سفید، رنگ‌‎های روشنی از چوب هستند که با روحیه شما سازگارتر هستند.

گاهی خلاقیت باعث ایجاد یک جذابیت در دکوراسیون می‌شود. این فکر را نکنید که از طرح‌های همیشگی استفاده کنید. ریسک پذیر باشید و راه‌های جدید را امتحان کنید. مثلا می‌توانید قاب‌های پنجره را با چوب زیبا کنید. برای داشتن این خلاقیت دو راه پیش رو دارید. اول این که خودتان دست به کار شوید و تحقیق کنید. در وبسایت‌های طراحی دکوراسیون گشت بزنید و با دکوراسیون منزل خود مقایسه کنید. اما راه دوم برای شما ساده‌تر است. به کارشناسان با تجربه طراحی دکوراسیون اعتماد کنید. آن‌ها دکوراسیون خانه یا ویلای شما را می‌سنجند سپس طرح اجرا شدنی را با شما در میان می‌گذارند.

مقالات مرتبط

رنگ کرم در دکوراسیون داخلی
رنگ کرم در دکوراسیون داخلی

رنگ کرم در دکوراسیون داخلی یکی از رنگ های زمینه ای و آرام برای استفاده در دکوراسیون داخلی است که به شما احساس دفاعی و