کاربردهای آینه در طراحی داخلی

استفاده از آینه در طراحی داخلی کاربردهای بسیاری دارد. اگر می‌خواهید از کاربردهای آینه در طراحی داخلی بیشتر بدانید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

دکوراتورها از آینه‌ها با اشکال، سبک‌ها و اندازه‌های مختلفی برای طراحی داخلی استفاده می‌کنند. به این ترتیب می‌توانند زیبایی‌های بصری را تقویت کنند؛ توهم نوری به وجود بیاورند یا شادابی و جذابیت فضا را افزایش دهند. شما می‌توانید با نصب آینه در تقریباً هر جایی از خانه و دفتر کارتان، ضمن رعایت اصول معماری داخلی از این مزایا نیز بهره‌مند شوید. انتخاب آینه مناسب و نصب آن در مکان مناسب می‌تواند شما را به رویاهای‌تان نزدیک‌تر کند. اگر می‌خواهید از مهم‌ترین کاربردهای آینه در طراحی داخلی مطلع شوید؛ ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

نقش آینه در طراحی داخلی

 

ایجاد محیطی زنده

با نصب آینه در اتاق، می‌توانید یک فضای کوچک و بی‌روح را به فضایی بزرگ تبدیل کنید. آینه‌ها به شما اجازه می‌دهند تا نور را به راحتی در فضای اتاق افزایش داده و آن را پخش کنید. به این ترتیب طراحی داخلی ساختمان فضای گسترده‌تری را به نمایش خواهد گذاشت. سطح بازتابی یک آینه، توهم عمق ایجاد می‌کند.

بنابراین می‌توانید در انتهای یک راهرو کوتاه، آینه قدی نصب کنید تا با ایجاد خطای بصری، طول مسیر را افزایش دهید. نصب یک آینه بزرگ پشت میز اتاق ناهار خوری روحیه افرادی که در جشن مهمانی شام شما شرکت می‌کنند را افزایش داده و نور لوستر را درخشان‌تر و برجسته‌تر می‌کند.

 

ایجاد یک نقطه کانونی

از آینه برای جلب توجه بیننده به عنوان یک نقطه کانونی طبیعی استفاده کنید. به عنوان مثال چیدمان آینه‌های محدب با قاب عتیقه بر روی یک دیوار خالی بسیار چشم‌نواز است و فضایی خاص ایجاد می‌کند. نصب یک آینه تک درون یک قاب زیبا، مانند قاب‌های فلزی با طرح آفتابگردان یا الگوی کاشی کاری رنگی، قدرت مقاومت چشم را کاهش می‌دهد.

شما می‌توانید با آویزان کردن یک آینه مکمل روی یکی از دیوارهای خالی اتاق، جذابیت زیبایی‌شناسی فضا را با ایجاد یک نقطه کانونی خاص افزایش دهید. برای ایجاد جلوه بیشتر کافی است که جلو قاب آینه، دو شمعدان تزئینی یا یک گلدان کریستال حاوی گل‌های رنگی قرار دهید.

 

ورود زیبایی‌های بصری خارج به داخل

با نصب گروهی از آینه‌ها بر روی دیوار مقابل پنجره، شکوه و جلال بیرون را به داخل منزل خود بیاورید. آینه‌ها اگر جای درستی نصب شوند می‌توانند نمای زیبایی از محیط خارجی را وارد خانه کنند. پس اگر پنجره‌ای در اتاق هست که به سمت باغ یا یک رشته کوه باز می‌شود؛ می‌توانید با نصب آینه درست رو به روی پنجره، این منظره را با کمترین هزینه وارد اتاق کنید و آینه را به یک تابلو نقاشی تبدیل کنید. آینه دیواری همچنین تابش نور خورشید را در سرتاسر اتاق پخش می‌کند. به این ترتیب فضایی شاداب‌تر فراهم خواهد شد. به جای چیدمان چند آینه کوچک، از یک آینه بزرگ دیواری استفاده کنید تا نور اتاق بیشتر شود.

 

افزایش انرژی

آینه‌ها می‌توانند یک اتاق معمولی را به فضایی پر انرژی و پر جنب و جوش تبدیل کنند. به عنوان مثال، با نصب کاشی‌های آینه‌ای یا تابلوهای آینه‌دار روی دیوار پشت تخت می‌توانید درخشش بیشتری به محیط بدهید. اگر گوشه‌ای تاریک و ترسناک در اتاق خواب خود دارید؛ با نصب یک آینه دیواری تمام قد، نور را تقویت کرده و تاریکی را از بین ببرید. گذاشتن یک میز قهوه‌خوری آینه‌دار، کمد یا قفسه مجهز به آینه یا یک قاب آینه زینتی در کنار مبلمان، زیبایی بصری اتاق و تزئینات آن را تقویت می‌کند.

آینه کاربردهای بسیاری در طراحی داخلی دارد و این امکان را به شما می دهد که بتوانید با کمترین هزینه، از این ابزار ساده بهترین نتیجه را دریافت کنید.

مقالات مرتبط

کمد دیواری
کمد دیواری در دکواسیون داخلی

امروزه با کوچک شدن فضای خانه ها و افزایش وسایل و البسه اعضای خانواده نیاز به استفاده و تعبیه درست کمد دیواری در منازل امری